Ortopedija-traumatologija

Ortopedas traumatologas

Kada reikalinga ortopedo-traumatologo pagalba gyvūnui?

Ortopedinė pagalba gyvūnui reikalinga, jei pastebite kad gyvūnas pradėjo šlubuoti, neremia galūnės ar laiko ją pakėlęs. Taip pat jei jis nebenori aktyviai judėti, kaip tai darydavo anksčiau, nebenori užšokti ant lovos, vengia lipti laiptais, prisilietus sucypia ar vengia būti liečiamas tam tikroje kūno vietoje. Ortopedinės ligos signalas gali būti ir gyvūno vangumas, dažnas gulėjimas ar atsiradusi baimė daryti jam įprastus judesius. Pvz bėgimas, šokimas ir pan. Taip pat, žinoma, įvykus traumai. Jei gyvūnas paslydo, nukrito, buvo partrenktas važiuojančio automobilio ir kitos transporto priemonės, reikalinga skubi pagalba. Svarbu žinoti, kad įvairūs ortopediniai sutrikimai ir traumos gali būti gydomi skirtingais metodais. Todėl kartu su PetCity veterinarijos gydytojais sudarome tinkamiausią, geriausią ir individualų gydymo planą gyvūnui.

Kokios ortopedinės-traumatologinės paslaugos yra atliekamos PetCity klinikose?

PetCity klinikose teikiame visokeriopą skubią pagalbą:

  • Gydytojo ortopedo-traumotologo konsultacijas
  • Skaitmeninio rentgeno tyrimą
  • Ultragarsinį tyrimą
  • Galūnių imobilizaciją
  • Įvairias chirurgines procedūras (kaulų lūžių gydymas fiksuojant implantais, išnirimų atstatymas, kelio kryžminių raiščių trūkimo gydymas, kelio girnelių išnirimo chirurginis gydymas, sausgyslių ir raiščių siuvimas bei korekcija.

Kiekviena procedūra aptariama su kiekvienu klientu asmeniškai pagal paciento proreikius. Taip sudaromas geriausias gydymo planas.

Kokia įranga yra naudojama gyvūnams, kuriems reikalinga ortopedo-traumatologo pagalba?

PetCity klinikose naudojame modernų skaitmeninį rentgeną, ultragarso aparatą, naujos kartos titano lydinio ortopedinius implantus kaulų lūžių fiksavimui. Išorinei galūnių imobilizacijai naudojame stiklo audinio pluošto tvarsčius.

Su kokiais mitais dažniausiai susiduriama augintiniui patyrus traumą?

  • „Gyvūnas išsilaižys” – dažnu atveju įvykus traumai, reikalinga skubi ir profesionali pagalba gyvūnui. Esant žaizdoms ir neapsaugant jų nuo laižymo, padaroma keliskart didesnė žala. Liežuvio pagalba įvedamos infekcijos, mechaniškai pažeidžiama     žaizda, trukdoma jos gijimui. Kas padaro gyvūno gijimą labai ilgą ir komplikuotą, nei reikalaujantį papildomų chirurginių procedūrų. Todėl apsisaugant nuo to būtina naudoti apsauginę apykaklę ar tvarsčius saugančius nuo laižymo.
  • „Jam neskauda” – visais be išimties atvejais įvykus traumai ar esant lėtinei ortopedinei problemai, gyvūnui skauda. Tik gyvūnai skausmo išraišką gali parodyti skirtingai. Vieni jų skausmą toleruoja pakankamai gerai, kitiems gali užtekti lengvo    prisilietimo. Tai vadinama skausmo tolerancijos slenksčiu. Tinkamai įvertinus traumos ar ortopedinės ligos pobūdį, turi būti atitinkamai perankama ir skausmo kontrolė.
  • „Jau darėme rentgeną, viskas gerai” – tam kad tiksliai įvertinti pakitimus, reikia atlikti mažiausiai 2 ar net 3 tos pačios srities rentgenogramas skirtingomis kryptimis ir tinkamoje gyvūno padėtyje. Dažnu atveju tinkamai atlikti rentgenogramas        reikalinga sedacija, kad būtų tiksliai nustatyta diagnozė, nes pozicijos kuriose gyvūnas turi gulėti yra nenatūralios gyvūnui, dažnai nepatogios, o gyvūnui patyrusiam traumą ir skausmingos.