Chirurgija

Chirurgija

PetCity klinikų specialistai kasdien priima pacientus, kuriems reikalinga chirurgo pagalba. Dauguma atliekamų operacijų yra planinės. Jos atliekamos po išankstinės chirurgo konsultacijos, kurios metu pacientas apžiūrimas, įvertinami turimų tyrimų duomenys, susitariama dėl chirurginės operacijos datos ir laiko. Apžiūra prieš operaciją (kraujo, rentgenologinis, USG tyrimai) atliekami siekiant nustatyti tikslią diagnozę bei anesteziologinę riziką. Gydytojo chirurgo apžiūrai – konsultacijai galima registruotis iš anksto arba nukreipus terapeutui. Pagrindinės chirurginio skyriaus kryptys yra: abdominalinė chirurgija (pilvo ertmės organų operacijos), torakalinė chirurgija (krūtinės ertmės organų operacijos), ortopedija, onkologija, stomatologija, akušerija. Skubiais atvejais mūsų chirurgai pasiruošę atlikti ir neatidėliotinas operacijas.

PetCity klinikose kasmet atliekamos labai įvairios operacijos, tarp jų kastracija, ovariohisterektomija (kiaušidžių ir gimdos pašalinimas), osteosintezė (kaulų lūžių chirurginis gydymas), kelio girnelės išnirimo, skrandžio išsipūtimo – užsisukimo operacijos, svetimkūnių šalinimas, uretrostomija ir daugybė kitų operacijų. Dėka šiuolaikinės aparatūros ir instrumentariumo mūsų chirurgai turi galimybę profesionaliai atlikti įvairaus sudėtingumo operacijas.

Naudinga informacija apie kastraciją ir sterilizaciją

Rujodami neveisiami gyvūnai, ypač katės patiria pastovų stresą, o ir šeimininkui kyla daug nepatogumų susijusių su augintinio būkle: katinai dažnai šlapinasi ne vietoje, nes žymi teritoriją. Šunys tampa agresyvūs arba dažnai pabėga, ieškodami rujojančių kalyčių. Po kastracijos katinai nebežymi šlapimu, šunys neserga prostatos ligomis, kas yra labai aktualu nuo 6 metų amžiaus. Nesterilizuotos katės buna neramios, kniaukia naktimis ir patiria stresą. Kalės tepa kraujingom išskyrom, joms dažnai pasitaiko tariamas nėštumas, kas irgi sukelią stresą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad sterilizavus kates ir kales iki pirmos rujos, visiškai išvengiama gyvūno senatvėje dažnai pasireiškiančių pieno liaukos auglių, lytinių organų uždegimų ir auglių.

Yra keli mitai apie kastraciją ir sterilizaciją:

• Pasikeis gyvūno charakteris. Po kastravimo ar sterilizavimo nebelieka hormonų verčiančių gyvūną intensyviai ieškoti partnerio, jis tampa ramus, gali pagerėti apetitas, todėl per daug šeriamas gali nutukti. Svarbu tiesiog sureguliuoti mitybą, geriausia pirkti pašarą, skirtą kastruotiems gyvūnams;
• Reikia leisti patelei bent kartą susilaukti palikuonių. Susilaukti palikuonių sukelia labai daug streso kalėms ir katėms, be to jeigu gimdymas yra komplikuotas, gali netgi grėsti pavojus gyvybei. Naujausi tyrimai parodė, kad norint išvengti vėžinių procesų, kates reikia sterilizuoti iki pirmos rujos, kales galima sterilizuoti po pirmos rujos praėjus 3 – 4 mėnesiams.
• Kastracija ir sterilizacija yra psichologinė trauma gyvūnui. Žmogus dažnai pritaiko savo mąstymą ir stereotipus, jis suvokia negalėjimą daugintis, kaip nepilnavertiškumą. Tuo tarpu gyvūnas nesupranta savo nevaisingumo, jis gyvena pilnavertį, įdomų ir ramų gyvenimą.
• Sunkus ir ilgas gyjimo laikas. Gyjimas trunka apie 7-10 dienų. Tuo metu nereikia ypatingos priežūros. Svarbiausia, kad gyvūnas nelaižytų siūlių, tai padeda kontroliuoti apsauginis rūbelis arba gaubtas.
• Gyvūnas negali eiti tuštintis į lauką, lipti laiptais, nes labai skaudą. Gyvūnas gali lipti laiptas, jo nešioti ant rankų nereikia. Tik rekomenduojama apriboti fizinį krūvį. Po operacijos yra paskyriami vaistai nuo skausmo, todėl gyvūnas skausmo nejaučia.
Todėl, jei gyvūnėlio neplanuojate veisti, geriausias sprendimas – kastracija ar sterilizacija. Kastruoti ir sterilizuoti rekomenduojama jauną gyvūną: katinus ir kates – nuo 6 mėnesių amžiaus, o šunis ir kalytes nuo 8-10 mėn.