Valų korgis pembrukas Lego – tituluotas ambasadorius su „Žiedų valdovo“ įkvėptu vardu

Valų korgis pembrukas Lego – tituluotas ambasadorius su „Žiedų valdovo“ įkvėptu vardu

„Šuo – geriausias žmogaus draugas“, – ši frazė nepalieka abejingų. Ją dar kartą patvirtinti gali valų korgį pembruką auginantys vilniečiai Iveta ir Aurimas. Jų augintis Lego – ne tik geriausias jų pačių draugas, jis tapo ir „PetCity“ ambasadoriumi, kategorijos „Geriausias draugas“ nugalėtoju.

Daugiau nei prieš trejus metus į naujus namus atvykęs Lego – pirmasis poros šuo. Tačiau kaip patys sako, pasirinkimas įsigyti valų korgį penbruką pasiteisino su kaupu – nenuostabu, kad šios veislės atstovų Lietuvoje kasmet vis daugėja.

„Svajojome apie korgiuką maždaug pusę metų. Daug skaitėme, važiavome į parodas, domėjomės, ar iš tiesų ši veislė mums tinkama, ir galiausiai nusprendėme, kad taip! Mus pakerėjo nuostabus šios veislės charakteris – tai linksmas, draugiškas šuo, tačiau jis turi ir stiprų charakterį“, – 15min pasakojo Lego šeimininkė Iveta.

– Iveta, mažajį draugą pavadinote Lego. Kaip kilo mintis šiam vardui?

– Apie tai, kaip pavadinti mažą korgiuką, galvą sukti ėmėme jam vos gimus – jį rezervavome, kai šiam tebuvo trys dienos.

Dabar daugelis, išgirdę Lego vardą, pirmiausia pagalvoja, kad jis susijęs su „Lego“ kaladėlėmis, tačiau istorija kiek kitokia.

Korgių veislė apipinta įvairių pasakų ir legendų, viena jų pasakoja, kad tai – elfų šunys. Mums labai patiko šis palyginimas ir į galvą šovė mintis – mūsų korgiui labiausiai tiktų Legolaso, elfo iš abiejų labai mėgstamo „Žiedų valdovo“, vardas. Kadangi Legolasas skambėjo gana sudėtingai, sutrumpinome jį iki Lego.

– Korgiai – intelektualūs, tvirto charakterio ir sudėjimo šunys. Papasakokite plačiau apie šią veislę – koks šių šunų charakteris? Kuo išsiskiria Lego?

– Mums, turbūt kaip ir visiems šunų šeimininkams, sava veislė – visuomet puikiausia (juokiasi).

Apie korgius sakoma, kad tai didelis šuo, įkalintas mažo šuns kūne – toks apibūdinimas labai gerai nusako pačią veislę. Tai labai tvirto charakterio, savo poreikius turintis šuo, mažiausias aviganis, turintis labai stiprų ganymo instinktą. Kartais tie, kurie su veisle susiduria pirmą kartą, stebisi, kaip toks pūkuotas, besišypsantis šuo, gali būti toks užsispyręs! Bet, patikėkite! – gali.

Lego, ypač būdamas mažesnis, ilgai bandė nustatyti ribas dėl to, kas galima, o kas – ne, – kantrybės auginant šios veislės atstovus išties reikia nemažai. Šeimininkas visada turi būti vienu žingsniu priekyje, kitu atveju ne jūs vadovausite šuniui, o jis manipuliuos jumis, jūs elgsitės taip, kaip jis nori.

Mus sužavėjo korgių žaismingumas, tvirtas charakteris, charizma. Lego išsiskiria prieraišumu, geba prisitaikyti prie šeimininkų – jei vieną dieną turime ūpo nužygiuoti 10 kilometrų, Lego bus pats laimingiausias bėgdamas drauge, jei kitą dieną leidžiame ant sofos – jis džiaugsis prisiglaudęs šalia.

– Veislė Lietuvoje sparčiai populiarėja. Ką patartumėte tiems, kurie svarsto apie korgio įsigijimą? Kas gali tapti didžiausiu iššūkiu?

– Pirmiausia, korgiai labai, labai daug šeriasi. Per metus – dukart labai intensyviai ir tai trunka apie 6 mėnesius, o likusius 6 mėnesius jie tiesiog šeriasi.

Kailio priežiūra apskritai reikalauja nemažai priežiūros, laiko, finansų. Šuns kojos trumpos, todėl po kiekvieno pasivaikščiojimo teks plaukti ne tik kojas, bet ir papilvę.

Dar vienas svarbus dalykas, ką reikėtų žinoti – korgiai loja ir loja daug. Reikia nepamiršti, kad šis šuo – aviganis, kuris į visus neįprastus dalykus atsako lojimu. Šis instinktas – gana stiprus, šuo loja ir tuomet kai pro šalį prarieda riedlentės, riedučiai. Sykį Lego nubėgo paskui važiuojantį riedlentininką lodamas, o kai šis sustojo, Lego stovėjo šalia ir nieko nedarė, tiesiog šypsojosi. Reikia suprasti, kad tai – aviganių instinktas, kurio eliminuoti nepavyks, galima tik apmalšinti tinkamomis treniruotėmis.

Apskritai korgiai yra labai daug dėmesio reikalaujantys šunys. Jei nesate nusiteikęs, kad šios veislės šuo su jumis būtų visur ir visada, tai gali tapti problema. Namuose Lego visada atsikels iš giliausio miego, jei bent vienas šeimininkas nueis į vonios kambarį, jei abu šeimininkai sėdės skirtinguose kambariuose, jis greičiausiai bus kažkur tarp jų abiejų, koridoriuje – tam, kad galėtų stebėti abu.

O jei būsite draugų kompanijoje, šuo visuomet bus su jumis – jei nuspręsite išsimaudyti ežere, jis eis kartu, jei norėsite nueiti į pirtį, jis susirūpins, kodėl negali keliauti kartu. Toks prieraišumas kartais gali varginti, todėl vertėtų įsivertinti, ar toks elgesys jums patiktų.

– Ar Lego – tipiškas korgis? Kas jam labiausiai patinka, kokią veiklą jis itin mėgsta?

– Lego gana tipiškas korgis – draugiškas, linksmas, su visais sutariantis šuo, kartais mėgsta manipuliuoti. Kai buvo mažas, labai mėgdavo žaisti su visais šunimi, nesvarbu, kad ir keliskart už save didesniais. Dabar jis turi kelis geriausius draugus su kuriais užaugo, žaidimai vyksta su jais, nors su naujais pažįstamais visuomet apsiuosto ir draugiškai išsiskiria.

Lego labai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, o jo mėgstamiausias metų laikas – žiema. Žiemą būna geriausi pasivaikščiojimai – gaudant sniego gniūžtes, brendant per didžiausias pusnis.

Tai labai protingas ir sumanus šuo. Nuo pusės metų drauge su juo keliavome į dresūros pamokas, mokėmės paklusnumo. Tokį kursą labai naudinga išeiti kiekvienam jaunam šuniukui – jis padeda sustiprinti ryšį su šeimininku, padeda sukurti taisykles santykiuose.

Šiuo metu Lego moka bene 20 skirtingų komandų. Dresūra – puiki iškrovos priemonė, užtenka vos 15 minučių praktikos ir šuo keletą valandų gali išlikti ramus.

– Lego yra ne tik šeimos draugas, bet ir įvairių reklamų modelis. Kaip seniai jis tuo užsiima? Ar Kaip Lego reaguoja į kameras?

– Reklamų modeliu Lego tapo netikėtai. Pirmas žingsnis link to, matyt, buvo jo asmeninė paskyra „Instagram“ tinkle. Mes, kaip naujai iškepti šeimininkai, negalėjome nustoti fotografuoti mielo korgiuko, todėl pagalvojome, kad tas nuotraukas būtų smagu suarchyvuoti vienoje paskyroje, socialiniame tinkle.

Po truputį Lego sekėjų skaičius augo, žmonėms tapo įdomu stebėti, ką šis žaismingas korgis veikia kiekvieną dieną ir dabar Lego profilis „Instagram“ yra tapusi jo vizitine kortele, jo portfolio.

Neplanavome, kad šuo taps reklamos modeliu, tačiau turėdami galimybę, ja pasinaudojome ir esame patenkinti. Lego labai mėgsta būti tarp žmonių, todėl ir filmavimo aikštelėje jaučiasi puikiai – bėgioja, su visais sveikinasi, o kai reikia dirbti – puikiai susitvarko su užduotimis.

Tai labai smagiai papildo mūsų Lego laisvalaikį – šuo socializuojasi, išmoksta naujų triukų, kurių reikalauja darbas, ir svarbiausia, kad išsikrauna tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O sakoma, jog pavargęs šuo – laimingas šuo, – tai mums ir svarbiausia.

– Gal ir šunų parodose Lego yra dalyvavęs?

– Ne, Lego yra namų augintinis. Kadangi tai pirmas mūsų abiejų šuo, norėjome, jog jis pirmiausiai būtų šeimos narys. Galbūt ateityje, jeigu turėsime antrąjį korgiuką, išbandysime ir parodas.

– Lego – „PetCity“ ambasadorius, kategorijos „Geriausias draugas“ nugalėtojas. Ką jums reiškia šis laimėjimas? Kaip į jį reagavo pats Lego?

– Šis laimėjimas įrodo, jog Lego pavergė ne tik savo šeimos, jų draugų ir giminaičių širdis, bet ir kur kas didesnę auditoriją. Konkurse dalyvauti nusprendėme dėl tos pačios priežasties kaip ir sutinkant filmuotis reklamose – norėjome pasidžiaugti, kokį protingą ir nuostabų šunį mes auginame.

Konkursą laimėjęs Lego labai džiaugiasi ambasadoriaus privilegijomis – puikiais prizais (skandinaviškais „Rukka“ antkakliais, pavadėliais, lietpalčiu, „Hunter“ dubenėliais, šuniškomis SPA paslaugomis „PetCity“ priežiūros salone) ir, žinoma, dėmesiu, kurio jam netrūksta.

Jis yra pavyzdys, koks šuo turėtų būti kiekvienoje šeimoje – tai yra ne tik augintinis, bet ir šeimos narys, geriausias draugas kiekvienam žmogui, kuris jį supa. Lego visur, kur nueina, skleidžia džiaugsmą ir pozityvų užtaisą visai dieną.

– Akivaizdu, kad Lego labai draugiškas, puikiai sutaria tiek su kitais gyvūnais, tiek žmonėmis. Kaip jį pratinote prie to, socializavote, gal specialiai kaip nors ruošėte nuo mažens?

– Veisėjos paskatinti, visur, kur keliavome, drauge ėmėme ir šunį – drauge leidomės tiek į miestą, tiek į svečius, tiek į ilgesnes keliones Lietuvoje. Stengėmės jį supažindinti su supančiu pasauliu, būti drąsiam, bendrauti su kitais šuniukais ir žmonėmis. Labai smagu, jog Lego nerodo jokios agresijos, tik smalsumą. Net ir lodamas ant katės, loja iš nežinojimo, kas tai, o ne iš noro ją nuskriausti.

– Ką reiktų žinoti šunų šeimininkams, ką patartumėte, kaip susidraugauti su šuniu, kad ne tik jis būtų geriausias žmogaus draugas, bet ir žmogus geriausias šuns draugas?

– Norime visiems palinkėti labai gerai apgalvoti savo pasirinkimą įsigyti šunį – tai yra didelė atsakomybė ir įsipareigojimas. Šunys suteikia beprotiškai daug džiaugsmo, bet taip pat ir šeimininkai turi suteikti atgal jiems tą patį: ilgi pasivaikščiojimai, tinkama dresūra, rūpinimasis jo sveikata, socializacija – visa tai reikalauja ne tik mažiausiai 2–3 valandų per dieną, bet ir finansinių išteklių, daug kantrybės, noro kartu tobulėti su savo geriausiu draugu. Tačiau visa tai grįžta su pačia geriausia emocija!

PetCity rekomenduoja