Specialus pasiūlymas

Gyvūnų burnos higiena

Periodiškai atliekama burnos higienos procedūra padeda išvengti ar sumažinti tokių ligų kaip paradontozės ar dantų netekimo riziką.

Kokie požymiai rodo, kad būtina atlikti burnos higieną?

  • Blogas kvapas iš nasrų
  • Paraudusios, patinusios ar kraujuojančios dantenos
  • Dantenų ataugos (polipai)
  • Įvairūs dariniai

Kaip vyksta procedūra?

Pirmiausia, burnos higienos metu gydytojas odontologas apžiūri gyvūno burnos ertmę. Specialiu zondu įvertina kišenių gylį, jeigu tikslinga,  atlieka burnos rentgeno nuotraukas. Vėliau ultragarsiniu skaleriu yra nuvalomos apnašos, dantų akmenys, kruopščiai išvalomos visos kišenės. Dantys yra nupoliruojami specialia pasta.

Burnos higiena vidutiniškai trunka apie 40-60 min, tačiau tai priklauso nuo esamos būklės. Jeigu  tenka šalinti daugiau dantų, procedūra gali užsitęsti. Taip pat reikia įvertinti, kad gyvūno paruošimas procedūrai užtrunka, o dar po suteiktos paslaugos augintinis atsigauna po anestezijos. Tad įprastai klinikoje užtruksite apie pusantros valandos.

Paslauga teikiama tik su anestezija. Dėl kelių svarbių priežasčių: procedūros metu naudojami skysčiai neturi patekti į kvėpavimo takus. Taip pat norint kokybiškai išvalyti tiek tarpdančius, tiek vidinę dantų dalį, gyvūnas turi būti atsipalaidavęs. Jeigu jis bus sąmoningas ir judės, išauga rizika sužeisti burnos ertmę arba pažeisti danties paviršių.

Kodėl būtina gydytojo veterinaro konsultacija prieš procedūrą?

Konsultacijos metu specialistas įvertina bendrą augintinio dantų būklę ir sąkandį. Pagal esamą būklę ir sudėtingumą numatoma procedūros trukmė ir pasakoma tiksli kaina. Taip pat konsultacijos metu veterinaras atsako į visus rūpimus klausimus ir pateikia rekomendacijas.

Kiek ilgai išlieka rezultatas po procedūros? Kaip dažnai ją reikia kartoti?

Labai svarbu po procedūros namuose palaikyti burnos higienos pasiektą rezultatą – valyti dantis dantų šepetėliu ir pasta, arba bent jau taikyti pasyvias profilaktines priemones. Procedūrą rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas 3 mėnesius, bet kitiems ji gali būti atliekama kartą per 3-4 metus, kiekvienam augintiniui įvertinama individualiai.

Kiekvienas augintinis yra individualus todėl ir burnos priežiūra gali skirtis. Jus dominančius klausimus apie dantų priežiūrą geriausia aptarti su specialistu ir atvykti veterinaro odontologo konsultacijai. Kviečiame pasinaudoti specialiu pasiūlymu!

Augintinių burnos higienos paslaugos ir kainos.

REGISTRUOTIS

Susiję vaizdo klipai:


Susiję straipsniai: