Vakcinacija

Vakcinacija – priemonė, kurios pagalba galima sukurti imunitetą nuo infekcinių ligų. PetCity veterinarijos klinikose sudarome skiepų planą jūsų augintiniui.vakcinacija

Kada atlikti vakcinaciją?

Pirmais gyvenimo metais atliekamos dvi vakcinacijos. Pirmoji vakcinacija atliekama 2-iejų mėnesių, o antroji – 3-ijų. Tačiau nereikia jaudintis, jei pavėluojama į šiuos terminus. Tiesiog atlikus 1-ąją vakcinaciją, antroji atliekama po mėnesio.

Kada galima augintinį vesti į lauką?

Rekomenduojama augintinį į lauką vesti praėjus 7-14 dienų po antrosios vakcinacijos.

Kaip augintinis jausis po vakcinacijos?

Kiekvienas organizmas yra labai individualus, dėl to reakcija į vakciną yra skirtinga. Vieni keturkojai po vakcinacijos jaučiasi taip pat kaip ir prieš ją. Kiti augintiniai būna ramesni, daugiau miega. Retais atvejais vakcinacija gali sukelti alergines reakcijas, kurios pasireiškia viduriavimu, vėmimu, akių vokų patinimu, bei niežuliu. Tokiais atvejais nereikia jaudintis, tiesiog reikia nuvežti į veterinarijos kliniką, kad Jūsų augintiniui būtų suleisti antialerginiai vaistai.

Ar reikia vakcinuoti augintinius vyresnius nei 1 metai?


Augintiniai revakcinuojami kas metus. Tačiau šiuo metu yra vakcinų, kurių dėka galima augintinį vakcinuoti kas 2, ar net kas 3 metus.

Ką reikia žinoti prieš atliekant vakcinaciją?

Kad būtų galima atlikti vakcinaciją augintinis turi būti sveikas. Taip pat 10-14 dienų iki vakcinacijos būtina augintiniui suduoti vaistų nuo kirminų.

Kaip suduoti, bei kur galima įsigyti vaistų nuo vidaus parazitų?

Vaistus nuo kirminų galima įsigyti bet kurioje veterinarijos klinikoje ar veterinarijos vaistinėje. Prieš perkant preparatus būtina žinoti augintinio svorį. Preparatų pasirinkimas platus- sirupai, pastos, tabletės, lašinamieji preparatai ant kailio. Pastarieji labai pamėgti kačių augintojų, kadangi suduoti katei tabletę nuo parazitų kartais būna išties sudėtinga. Jei namuose Jums nepavyksta savo augintiniui suduoti vaistų nuo kirminų, už Jus tai gali padaryti veterinarijos gydytojas.

Kaip dažnai duoti vaistus nuo kirminų?

Iki pusės metų augintinius reikia nukirminti kas mėnesį, o iki metų – kas tris mėnesius. Suaugusius keturkojus dehelmintizuojame kas 3-4 mėnesius. Taip pat labai svarbu sudavus preparatus stebėti augintinio išmatas, ar jose matosi kirminai. Jei pastebėsite kirminus, būtina nukirminavimo procedūrą kartoti kas 14 dienų, kol išmatose nepastebėsite helmintų.