Kasdieninės higienos procedūros

Kasdieninės higienos procedūros

Labai svarbu reguliariai tikrinti gyvūno ausis, kailį ir nagus. Ausų uždegimas, per ilgi arba įaugę nagai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Ne kiekvienam šeimininkui pavyksta pačiam reguliariai prižiūrėti augintinio nagus ar ausis – gyvūnai neretai negali ramiai nusėdėti, todėl PetCity klinikų specialistai yra pasiruošę padėti atlikti šias procedūras ir pasirūpinti jūsų augintinio gera savijauta.

Kokios kasdieninės higienos procedūros yra atliekamos PetCity klinikose?

  • Ausų valymas
  • Nagų kirpimas
  • Paranalinių liaukų valymas
  • Erkės ištraukimas

Kaip pripratinti augintinį prie kasdieninių higienos procedūrų?

Jau nuo mažų dienų gyvūną reikėtų pratinti prie kailio šukavimo, nagų kirpimo, o atlikus šias procedūras – gyvūną pagirti, apdovanoti mėgstamais skanėstais. Gyvūną šukuoti reiktų švelniai, kad ši procedūra jam nekeltų baimės.

Nagų kirpimas – taip pat atsakingas užsiėmimas. Šios procedūros daugelis augintinių itin nemėgsta, todėl svarbu parodyti gyvūnui, kad tai nėra skausminga. Nagus reikėtų kirpti specialiomis žirklutėmis iki gyvosios dalies. Jei nagai šviesūs – kirpti tik baltąją dalį, iki rausvosios. Jei nagai tamsūs – geriau kirpti tik pačius galiukus. Įprastai mažyliams nagai auga gana greitai, todėl keletą kartų per mėnesį kirpti tikrai reikės. Jei pirmąjį kartą kirpti nagus yra nedrąsu – apsilankykite pas veterinarijos gydytoją, kuris pamokys bei parodys, kaip tai atlikti.

Ausų priežiūra gana glaudžiai susijusi su gyvūno ausų forma, plaukų kiekiu jose. Jei gyvūnas stačiaausis – reikėtų kartais žvilgtelti į ausytės vidų – jei yra nemažas išskyrų, sieros kiekis – išvalykite jį su vata bei specialiu ausų valikliu. Ausų krapštukų verčiau nenaudokite. Jei gyvūno ausys yra nulėpusios, atkreipkite dėmesį, kad ausyse nebūtų perteklinės drėgmės. Jei maudote gyvūną, po maudynių visada išsausinkite ausis vata, kadangi esant nulėpusioms ausims bei likus drėgmei, didesnė tikimybė, kad išsivystys ausų uždegimas. Atminkite – švarių ausų valyti nereikia.

Akis valyti rekomenduojama specialiu valikliu. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, ar akių gleivinė nėra paraudusi, ar nėra padidėjusio ašarojimo, pūlingų išskyrų. Esant šiems simptomams – apsilankykite pas savo veterinarijos gydytoją.