Augintinio kailis vasarai paruoštas!

Augintinio kailis vasarai paruoštas!

Kiekvienas šuns ar katės šeimininkas žino, kad reguliari augintinio kailio priežiūra reikalauja daug laiko ir pastangų. Šeimininkas tuo gali užsiimti pats arba atvesti savo augintinį į saloną, kur patyrę kailio kirpėjai per porą valandų suteiks jam naują gražią išvaizdą.

Augintinių priežiūra (angl. grooming) taip pat apima augintinio maudymą, kailio džiovinimą fenu, šukavimą, prireikus atliekamas ir ausų valymas bei nagų karpymas. Kitaip sakant – procedūrų metu „sutvarkoma“ augintinio higiena ir išvaizda. Žinoma, daugelis šeimininkų savo šuns ar katės priežiūrą gali atlikti patys, tačiau kai kurioms veislėms būtina specifinė kailio priežiūra, ir šeimininkui dažnai neužtenka laiko ar žinių tokiam užsiėmimui.

Ilgaplaukis šuo atrodo labai gražiai. Norint palaikyti gerą kailio išvaizdą, būtina jį reguliariai šukuoti, antraip kailis lengvai susivelia. Ypač dažnai tai pasitaiko esant drėgnam orui, nes šuns pilvo ir letenų apačioje greitai susidaro kaltūnas. Mažesnių veislių šunys prieš vedant į lauką dažnai aprengiami drabužiais. Viena vertus, tai apsaugo šunį nuo oro sąlygų poveikio, o kita vertus, tai sukuria palankią terpę sąvėloms atsirasti – drabužiai trinasi į augintinio kūną ir sudaro gumulus. Susivėlimo tikimybę  kažkiek galima mažinti, augintinio kailį apkerpant trumpiau. Svarbu žinoti, kad kaltūnas ne tik kenkia išvaizdai, bet ir sukelia augintiniui nemalonų pojūtį. Kai plaukuose susivėlusių gumulų yra daug, gali atsirasti įvairių odos problemų ar netgi išsivystyti grybeliniai susirgimai.

Augintinių higienos ir priežiūros salono vieni dažniausių lankytojų – maži ilgaplaukiai kambariniai šunyčiai, tačiau pavasarį ir rudenį padaugėja užsakymų iš didžiųjų veislių šunų šeimininkų. Saloną svarbu aplankyti tuo metu, kai augintinis keičia kailį. Sąvėlų iššukavimas iš didelių šunų kailio gali būti nepatogus ir varginantis, todėl šį užsiėmimą verta patikėti specialistams.

Nuolat reikia sekti šuns nagų būklę ir juos teisingu laiku apkarpyti. Manikiūro dažnumas priklauso nuo konkretaus augintinio ir jo gyvenimo būdo, t. y. kaip daug jis juda. Nagų kirpimas kai kada gali būti sudėtingas, nes nukirpus nagą per giliai ir dėl to atsiradus uždegimui, kitą kartą šuo gali labai priešintis šiai procedūrai. Todėl patariama nagų kirpimą patikėti patyrusiam augintinių priežiūros specialistui.

Priežiūra atliekama salone atsižvelgiant į šuns veislę ir šeimininko pageidavimus. Kai kurie šeimininkai nori, kad šuo visada būtų gerai prižiūrėtas ir jo išvaizda gražiai sutvarkyta, todėl augintinį vbedą į saloną kas porą mėnesius. Kiti šeimininkai patys prižiūri šunį namuose, tačiau porą kartų per metus pageidauja nuodugnesnio sutvarkymo. Salone atliekamas ir augintinio paruošimas parodai. Žinoma, salone visada laukiami ir šunys mišrūnai, nes jiems taip pat reikalingas rūpinimasis ir kailio priežiūra!

Jei šuo ar katė reguliariai apsilanko salone, tai dar nereiškia, kad juo kailiu nereikia rūpintis namuose. Pateikiame keletą patarimų, kaip augintinį pripratinti prie higienos irt priežiūros  procedūrų ir kaip nuolat palaikyti gražią jo išvaizdą:

  • Jau ankstyvo amžiaus šuniukus reikia pripratinti prie įvairių procedūrų: ausų valymo, nagų karpymo, šukavimo, maudymo. Ypač ilgaplaukių veislių šunis svarbu mokyti taip, kad jie leistų žmogui savo kailiu rūpintis. Paprastai tokiam pripratinimui reikia nemažai kantrybės ir ilgų valandų. Prie higienos procedūrų reikia pratinti ir kačiukus. 
  • Niekada nešukuokite sąvėlų, kai augintinio kailis sausas, nes plaukus pešant augintiniui skaudės. Sąvėlų iššukavimas prasideda šuns maudymu, po to kailis sutepamas balzamu ir tik po to plaukai atsargiai iššukuojami naudojant specialias kailio valymo šukas ir feną.
  • Kailio keitimo metu taip pat reikėtų kailį šukuoti po maudynių, jokiu būdu ne sausai.
  • Šunų šampūnų būna labai įvairių, ir pasirenkant  tinkama šampūną reikia atsižvelgti į kailio struktūrą bei augintinio kailio spalvą. Šiurkščiaplaukiams ir ilgaplaukiams šunims naudojami skirtingi šampūnai, taip pat yra šampūnų, kurie, pvz., tamsiam kailiui suteikia dar gražesnio blizgesio ir spalvos sodrumo.
  • Kiekvieną kartą maudant augintinį būtinai naudokite ir balzamą, tai ypač svarbu maudant ilgaplaukius šunis. Maudant be balzamo, kailis pasidaro pernelyg šiurkštus ir toks maudymas nelabai prasmingas.
  • Kaip žinoma, katės nelabai mėgsta maudymą. Todėl katei geriau pasirinkti purškiama ir kailyje išliekantį šampūną, kuris augintinio kailį išvalo be jam nemalonios procedūros vonioje.
  • Augintinių šukos ir šepečiai gali būti labai įvairūs. Pasirenkant tinkamiausią iš jų, labai svarbu pasitarti su pardavėju specialistu. Išdėstykite pardavėjui savo poreikį. Pvz., parodinių šunų priežiūrai skirtos specialios priežiūros priemonės – jiems negalima naudoti pokailio šukų („Furminator“ tipo) ir sąvėlų kirptuvų, ardančių kailio plaukų struktūrą.

Dovilė,
„PetCity“ augintinių priežiūros specialistė