Chirurgija

 

PetCity klinikų specialistai kasdien priima pacientus, kuriems reikalinga chirurgo pagalba. Dauguma atliekamų operacijų yra planinės. Jos atliekamos po išankstinės chirurgo konsultacijos, kurios metu pacientas apžiūrimas, įvertinami turimų tyrimų duomenys, susitariama dėl chirurginės operacijos datos ir laiko. Apžiūra prieš operaciją (kraujo, rentgenologinis, USG tyrimai) atliekami siekiant nustatyti tikslią diagnozę bei anesteziologinę riziką. Gydytojo chirurgo apžiūrai – konsultacijai galima registruotis iš anksto arba nukreipus terapeutui. Pagrindinės chirurginio skyriaus kryptys yra: abdominalinė chirurgija (pilvo ertmės organų operacijos), torakalinė chirurgija (krūtinės ertmės organų operacijos), ortopedija, onkologija, stomatologija, akušerija. Skubiais atvejais mūsų chirurgai pasiruošę atlikti ir neatidėliotinas operacijas.

PetCity klinikose kasmet atliekamos įvairios operacijos. Dėka šiuolaikinės aparatūros ir instrumentariumo mūsų chirurgai turi galimybę profesionaliai atlikti įvairaus sudėtingumo operacijas. Chirurginės operacijos atliekamos taikant premedikaciją (medikamentai nuo skausmo, raminantys vaistai) ir inhaliacinę anesteziją. Anestezijos (narkozės) protokolas yra parenkamas individualiai kiekvienam pacientui. Prieš operaciją jūsų gyvūno chirurgas rekomenduos, kokius kraujo tyrimus reikėtų atlikti iki operacijos ir kaip paruošti gyvūną operacijai, taip pat papasakos apie atliekamą procedūrą ir kaip reikės elgtis ir prižiūrėti gyvūną po operacijos.

PetCity klinikose atliekamos chirurginės operacijos:Chirurgija

  • planinė kastracija ir sterilizacija
  • sterilizacija gydymo tikslais (piometros chirurginis gydymas)
  • navikų (auglių) šalinimas
  • pieno liaukos šalinimas gydymo tikslais (mastektomija)
  • šlapimo takų akmenligės chirurginis gydymas (cistotomija, uretrotomija, uretrostomija)
  • tulžies pūslės šalinimas (cholecistektomija)
  • svetimkūnio chirurginis šalinimas iš žarnyno (gastrotomija, enterotomija)
  • žarnų užsisukimo ir žarnyno navikų chirurginis gydymas
  • skrandžio užsisukimo gydymas ir profilaktika (planinė skrandžio gastropeksija)
  • prostatos absceso šalinimas (prostatos omentalizacija)
  • inksto šalinimas gydymo tikslais (nefrektomija)
  • prieinksčio šalinimas gydymo tikslais (adrenalektomija)
  • įvairių žaizdų siuvimas ir gydymas
  • tarpvietės išvaržos chirurginis gydymas

Naudinga informacija apie kastraciją ir sterilizaciją

Rujodami neveisiami gyvūnai, ypač katės patiria pastovų stresą, o ir šeimininkui kyla daug nepatogumų susijusių su augintinio būkle: katinai dažnai šlapinasi ne vietoje, nes žymi teritoriją. Šunys tampa agresyvūs arba dažnai pabėga, ieškodami rujojančių kalyčių. Po kastracijos katinai nebežymi šlapimu, šunys neserga prostatos ligomis, kas yra labai aktualu nuo 6 metų amžiaus. Nesterilizuotos katės buna neramios, kniaukia naktimis ir patiria stresą. Kalės tepa kraujingom išskyrom, joms dažnai pasitaiko tariamas nėštumas, kas irgi sukelią stresą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad sterilizavus kates ir kales iki pirmos rujos, visiškai išvengiama gyvūno senatvėje dažnai pasireiškiančių pieno liaukos auglių, lytinių organų uždegimų ir auglių.

Mitai apie kastraciją ir sterilizaciją:

  • Pasikeis gyvūno charakteris. Po kastravimo ar sterilizavimo nebelieka hormonų verčiančių gyvūną intensyviai ieškoti partnerio, jis tampa ramus, gali pagerėti apetitas, todėl per daug šeriamas gali nutukti. Svarbu tiesiog sureguliuoti mitybą, geriausia pirkti pašarą, skirtą kastruotiems gyvūnams;
  • Reikia leisti patelei bent kartą susilaukti palikuonių. Susilaukti palikuonių sukelia labai daug streso kalėms ir katėms, be to jeigu gimdymas yra komplikuotas, gali netgi grėsti pavojus gyvybei. Naujausi tyrimai parodė, kad norint išvengti vėžinių procesų, kates reikia sterilizuoti iki pirmos rujos, kales galima sterilizuoti po pirmos rujos praėjus 3 – 4 mėnesiams.
  • Kastracija ir sterilizacija yra psichologinė trauma gyvūnui. Žmogus dažnai pritaiko savo mąstymą ir stereotipus, jis suvokia negalėjimą daugintis, kaip nepilnavertiškumą. Tuo tarpu gyvūnas nesupranta savo nevaisingumo, jis gyvena pilnavertį, įdomų ir ramų gyvenimą.
  • Sunkus ir ilgas gyjimo laikas. Gyjimas trunka apie 7-10 dienų. Tuo metu nereikia ypatingos priežūros. Svarbiausia, kad gyvūnas nelaižytų siūlių, tai padeda kontroliuoti apsauginis rūbelis arba gaubtas.
  • Gyvūnas negali eiti tuštintis į lauką, lipti laiptais, nes labai skaudą. Gyvūnas gali lipti laiptas, jo nešioti ant rankų nereikia. Tik rekomenduojama apriboti fizinį krūvį. Po operacijos yra paskyriami vaistai nuo skausmo, todėl gyvūnas skausmo nejaučia.
    Todėl, jei gyvūnėlio neplanuojate veisti, geriausias sprendimas – kastracija ar sterilizacija. Kastruoti ir sterilizuoti rekomenduojama jauną gyvūną: katinus ir kates – nuo 6 mėnesių amžiaus, o šunis ir kalytes nuo 8-10 mėn.